Tungsten Karbür Çubuklar
  • Ürün Adı: Tungsten

Tungsten Karbür Çubuklar

Tungsten Karbür malzeme çok sert, ağır, çelik gri ya da beyaz renkte geçiş metallerinden biri olan tungsten, wolframite ve scheelite içeren madenlerde bulunur. Tungsten, sağlam fiziksel yapısı ve alaşım olmayan maddeler arasında yüksek erime sıcaklığı olan önemli bir maddedir. Doğada metalik halde bulunmaz. Bakır ve volfram işlenmesi sırasında yan ürün olarak elde edilmektedir.

Metalik molibden genellikle molibden oksidin ya da amonyum molibdatın hidrojenle indirgenmesiyle elde edilen molibden tozunun eritilmesinden elde edilir. Tungsten, sert malzemelerin üretiminde kullanılan karbürlerin aşınmaya dayanıklı yapmak için kullanılan aşındırıcılar. Geçerli tungsten tüketimin alanları: kesiciler, bıçak, matkaplar, daire testere, freze ve torna metal işlemedir.

Tungsten Karbür tozu çoğunlukla semente karbürün üretiminde kullanılır. Tungstenli karbür tozunda, karbon atomu, tungsten metal kristal kafesin boşluğuna gömülüdür, orijinal metal kristal kafesini yok etmez, interstisyel katı çözeltiyi oluşturur, bu nedenle de boşluğu (veya ekler) bileşik olarak adlandırır.